Udaj się w niesamowitą podróż i poznaj najsławniejsze perły światowej architektury bez wychodzenia z domu! Zestawy LEGO Architecture super zestaw to wspaniała zabawa i relaks, ale też nie lada wyzwanie konstrukcyjne dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Realistyczne odwzorowanie najdrobniejszych detali budowli oraz szczegółów ich otoczenia to znak rozpoznawczy tej serii. Te klocki zachwycą każdego pasjonata wojaży, historii, architektury, inżynierii i designu. Mogą stanowić pamiątkę z podróży bądź inspirację do jej zorganizowania.

Historia LEGO Architecture

Wszystko zaczęło się od miłośnika sztuki i architektury – Adama Reeda Tuckera. Wpadł on na pomysł, by połączyć obie swoje pasje i wykorzystać popularne klocki do budowy modeli słynnych atrakcji turystycznych z całego świata. Jego dzieła zostały dostrzeżone przez producentów LEGO, którzy postanowili nawiązać z nim współpracę. W jej efekcie w 2009 roku wypuszczono na rynek sześć pierwszych zestawów LEGO Architecture. Od tego czasu w ramach serii ukazało się kilkadziesiąt kompletów klocków pozwalających na samodzielne odtworzenie znanych budowli ze wszystkich kontynentów.

Co można znaleźć w ofercie LEGO Architecture?

Do każdego zestawu klocków LEGO Architecture dołączona jest broszura zawierająca nie tylko instrukcje konstrukcyjne, ale również fotografie zabytku i ciekawe informacje na jego temat. Klocki przygotowano tak, by gotowe modele jak najwierniej odtwarzały rzeczywistość – zachowano proporcje i naturalne kolory prezentowanych budynków. W serii można znaleźć takie cuda architektury jak:

– egipska Piramida Cheopsa;

– indyjskie mauzoleum Tadż Mahal;

– Biały Dom;

– londyński Trafalgar Square;

– nowojorski Empire State Building;

– Statua Wolności;

– Wielki Mur Chiński.

Kolekcja LEGO Architecture Skyline pozwala skonstruować panoramy metropolii z najsłynniejszymi budynkami, wieżami, mostami i charakterystycznymi elementami miejskiego krajobrazu. Do wyboru są zestawy prezentujące Singapur, Las Vegas, Tokio, Dubaj, Paryż, San Francisco, Szanghaj, Londyn czy Nowy Jork.