Nie musisz kończyć architektury ani kupować hektarów ziemi, żeby zbudować najbardziej znane budowle na świecie. Wystarczy zestaw z Lego Architecture, a będziesz je mieć na wyciągnięcie ręki.

Wznieś najsłynniejsze budynki

Wieża Eiffla, Big-Ben, a może Empire Stare Building? Możesz mieć je wszystkie, a nawet wiele więcej. 

Z serii Lego Architecture możesz zbudować panoramy jednych z największych miast. Do wyboru jest:

– Londyn z działającym mostem London Bridge, słynnym London Eye i Big-Benem

– Paryż z niepowtarzalną wieżą Eiffla, łukiem Triumfalnym i Polami Elizejskimi

– Nowy Jork z nie dającym się pomylić z niczym innym budynkiem Empire State, statuą wolności i wieżą One World Trade Center

– Singapur z egzotycznymi ogrodami Supertree Grove i wieżowcem OCBC Centre

– Tokio z wyjątkowym Tokyo Skytree i Tokyo Tower.

Wszystkie te zestawy po złożeniu mogą stanowić spójną całość, budynki są umieszczone na specjalnych podstawkach oznaczonych nazwą miasta, dzięki czemu możesz postawić na półkach niezależnie wszystkie zestawy, a jednocześnie będą one wizualnie do siebie pasować.

Co prawda zestawy zawierają ponad 500 elementów, ale część z nich jest odpowiednia dla osób od 12 roku życia, dlatego jeśli szukasz prezentu dla zakochanej w Londynie nastolatki lub marzącym o Nowym Jorku młodym chłopaku, to już wiesz, jaki prezent może sprawić mu radość.

Zatrzymaj czas i buduj

Układanie klocków Lego znane jest od dziesięcioleci. Prócz zupełnie prostych zestawów, w biurze projektowym firmy tworzone są coraz bardziej wyjątkowe modele, które ucieszą niejednego dorosłego i pozwolą przypomnieć mu lata dzieciństwa. 

LEGO Architecture najchętniej kupowane, a zwłaszcza zestawy składające się z ponad tysiąca, a nawet dwóch tysięcy elementów wzniosą “zwyczajne” budowanie z klocków na zdecydowanie wyższy poziom. Piramida Cheopsa, Tadź Mahal, Statua Wolności czy Biały dom zapewnią rozrywkę na dłuższy czas, a później będą cieszyć oczy stojąc dumnie na półce.

Pielęgnuj w sobie dziecko, nawet jeśli wykorzystasz do tego całkiem “dorosłe” klocki.